معماری
خانه / بردخون / اخبار اجتماعی / امام جمعه موقت بردخون :بستر اصلی حرکت عمومی کشور فرهنگ است

امام جمعه موقت بردخون :بستر اصلی حرکت عمومی کشور فرهنگ است

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه موقت بردخون در خطبه های این هفته نماز جمعه با سفارش خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ،با اشاره به صفات دینداران و تواضع آنها گفت: گروهی از مردم دارای اعمالی هستند که عمل آنها در مرحله ی عبادت خداوند و خدمت به بندگان خدا صورت می گیرد و عمل این گونه افراد بر اساس آیات قرآن کریم و روایات و مبتنی بر ایمان آنها به پروردگار و روز قیامت است و نیت آنها هم پاک و خالص است. اما گروه دوم کسانی هستند که ظاهر عمل آنها ،عملی خوب است و صورت اعمال آنها صورت شرعی و عبادی دارد و به مردم نیز خدمت می کنند ولی باطن آنها از ایمان به خداوند و قیامت خالی است و چون ارتباطی با خدا و قیامت ندارند راهی برای نیت الله برای آنها وجود ندارد ،بنابراین اعمالی که صورت زیبایی دارد چه به شکل عبادت و چه به شکل خدمت ،برای خداوند انجام نشده است و لذا اگر کسی بگوید چرا خداوند به این افراد مزد نمی دهد باید بگوییم که این افراد با خداوند هیچ ارتباطی نداشتند و عمل را برای خداوند انجام نداده اند که توقع مزد از خداوند داشته باشند.

حجت الاسلام عاشوری گروه سوم را کسانی نام برد که عملی انجام نمی دهند ،اهل عبادت نیستند و به قول امام صادق (ع) یک عمر اطراف نفس و خواسته های نفسانی خود چرخیدند و به خدا و مردم کاری ندارند و در تمام عمر فقط به فکر خودشان بودند لذا این افراد عمل قابل توجهی برای آباد کردن آخرت ندارند.

ایشان ادامه داد : تواضع یکی از صفات عبادالرحمن وبندگان خاص خداوند است که نتیجه آن محبوبیت در قلوب مردم است .طبق روایات انسان باید تمام خط و مشی زندگی اش همراه با تواضع و فروتنی باشد ،در مقابل آن هم صفت زشت و ناپسند تکبر وجود دارد ،صفت تکبر از صفات بارز شیطان است چرا که وقتی خداوند دستور سجده بر آدم را صادر کرد همه ی ملائکه فرمان الهی را اطاعت کردند به جز شیطان که تکبر ورزید و خود را برتر و بهتر از آدم دانست و سجده نکرد. لذا امیرالمومنین (ع) وقتی دید جامعه دچار بیماری تکبر شده خطبه ی قاصعه را جاری کردند و اشاره نمودند کسانی که تکبر دارند به رهبری و حاکمیت شیطان گردن نهاده و از حاکمیت خداوند خارج شده اند.

امام جمعه موقت بردخون در خطبه دوم نماز به مناسبت های هفته اشاره کرد و جمعه ۱۳ آذر روز بیمه را گرامی داشت و گفت : از شرکتهای بیمه انتظار داریم به تعهدات خودشان نسبت به مردم عمل کنند.

خطیب موقت بردخون ضمن گرامی داشت ۱۶ آذر روز دانشجو عنوان کرد: ۱۶ آذر در تاریخ ایران اسلامی یاد آور حماسه بزرگ استکبار ستیزی دانشجویان در کشور است که هرساله به عنوان یکی از مقاطع حساس تاریخ انقلاب مورد توجه قرار می گیرد .

عاشوری با بیان اینکه ۱۹ آذر ماه روز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل است گفت: بستر اصلی حرکت عمومی کشور فرهنگ است و این بستر از هر مسئله ای حتی مسائل اقتصادی مهم تر است .

امام جمعه موقت بردخون با اشاره به ۱۹ آذر روز جهانی حقوق بشر عنوان کرد: موضوع حقوق بشر همواره ابزار و اهرم فشار کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران است و از بهانه های تحریم های ظالمانه آمریکا و کشورهای غربی است .اما این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران حقوق بشر غربی را قبول ندارد .

وی با اشاره به دهه آخر ماه صفر ،اظهار داشت : سه مناسبت مهم رحلت جانسوز پیامبراکرم (ص) ،شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) در این دهه وجود دارد و هر سه مناسبت باید همچون ایام عاشورا و اربعین حسینی با شکوه وبا حضور گسترده مردم برگزار شود .

عاشوری از حضور آیت الله حسینی بوشهری نماینده محترم مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در مراسم اربعین حسینی در شهر ولایت مدار بردخون تشکر و قدردانی کرد .

همچنین ببینید

طنین فریاد الله و اکبر

طنین فریاد الله اکبر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گلبانگ الله‌اکبر در آسمان بردخون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس