معماری
خانه / بردخون / اخبار اجتماعی / جمع آوری تله های شکارچیان در منطقه حفاظت شده مند/بردخون

جمع آوری تله های شکارچیان در منطقه حفاظت شده مند/بردخون

۶۰۰ تله که شکارچیان در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر کار گذاشته بودند، جمع آوری و سوزانده شد.
به گزارش سایت خبری بردخون نیوز نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت : قسمت جنوبی منطقه حفاظت شده مند از «مَل بس» (تله‌های ایجاد شده برای زنده گیری پرنده هوبره)، کاملا پاکسازی و حدود ۶۰۰ تله، جمع آوری وسوزانده شد.
حسین دلشب افزود: این کار با همکاری ۱۴ نفر از ماموران و کارشناسان و با استفاده از چهار دستگاه خودرو و یک دستگاه تراکتور انجام گرفته است.
وی گفت: تخریب «مل بس» ‌ها منجر به رها شدن یک قطعه هوبره ( از پرندگان حفاظت شده) به دام افتاده در این تله ها شد.
منطقه حفاظت شده مُند با وسعت ۳۲هزار و ۹۸۵ هکتار با دو اکوسیستم آبی و خشکی، در بخش بردخون از توابع شهرستان دیر، در ۱۸۰کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر قرار دارد .
پوشش‌ مناسب گیاهی و ساحلی بودن این منطقه امکان زیست و مهاجرت انواع پرندگان،آبزیان،خزندگان و پستانداران را فراهم کرده و علاوه بر این رودخانه مند در محدوده داخلی مرز این منطقه واقع شده است .
به جز آهو که گونه شاخص منطقه است، انواع دیگری از پستانداران به ویژه روباه، شغال،گراز، کفتار و گرگ نیز به وفور در منطقه حفاظت شده مند به چشم می‌خورد. همچنین آوای پرندگانی مانند باکلان، اگرت ساحلی، فلامینگو،درنا، چکاوک، ماهی خورک، زنبورخوار و پرستوی دریایی در این منطقه شنیده می‌شود.

همچنین ببینید

طنین فریاد الله و اکبر

طنین فریاد الله اکبر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گلبانگ الله‌اکبر در آسمان بردخون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس