معماری
خانه / بردخون / اخبار فرهنگی / ضرورت راه‌اندازی نمایندگی اداره ارشاد در بردخون

ضرورت راه‌اندازی نمایندگی اداره ارشاد در بردخون

به گزارش سایت خبری بردخون نیوز ، حجت‌الاسلام موسی احمدی ظهر امروز در بازدید از مجتمع فرهنگی هنری بردخون اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما  یک انقلاب فرهنگی است و تفاوت آن با انقلاب‌های دنیا را از دریچه فرهنگ باید نگاه کرد و هنر حضرت امام خمینی (ره) این بود که با تکیه‌بر فرهنگ، باورها و اعتقادات دل‌های مردم را با خود همراه و اتحاد و همبستگی و وفاق ملی را در بین مردم ایجاد کرد.

وی افزود : اینکه مقام معظم رهبری سال‌هاست موضوع تهاجم و شبیخون فرهنگی و ضرورت مهندسی فرهنگی را مطرح می‌کنند نشان از دوراندیشی و تیزبینی ایشان در باب اهمیت و اولویت  تأثیر فرهنگ است اما در  عمل تاکنون نتوانسته‌ایم منویات معظم له را آن‌گونه که شایسته است جامه عمل بپوشانیم.

احمدی اضافه کرد : برای احداث، تجهیز و توسعه مراکز فرهنگی مانند کتابخانه، مدرسه، مجتمع فرهنگی هنری، فرهنگسرا و دانشکده تلاش شود تا بتوانیم درزمینهٔ خلق تئوری و گفتمان توسعه فرهنگی کار برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دیّر، کنگان، جم و عسلویه گفت: بزرگ‌ترین انقلاب‌ها و دگرگونی‌ها در جهان نیز به‌واسطه فرهنگ صورت گرفته و فرهنگ انقلابیون را قادر می‌سازد تا دست به ابتکارات بزرگ در عرصه‌های مختلف بزنند و اگر فرهنگی نباشد، هنری نخواهد بود و از ادبیات و زیبایی اثری نمی‌توان یافت و درنهایت دانش و پیشرفتی نخواهیم داشت.

وی بردخون را از مناطق قدیمی، ریشه‌دار و فرهنگ‌پرور دانست و یادآور شد : این منطقه دارای علما، هنرمندان و مردان خوش‌ذوقی بوده و امروز نیز مهد بزرگان، علاقه‌مندان و هنردوستانی است که نیازمند راه‌اندازی نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأمین امکانات و تجهیزات برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند.

احمدی قول داد خواسته‌ها و نیازهای هنرمندان بردخون را پیگیری کند تا علاقه‌مندان بتوانند با آرامش به فعالیت‌های فرهنگی هنری بپردازند.

مسئول مجتمع فرهنگی هنری بردخون نیز در این بازدید گفت : بردخون از دیرباز مهد علم و فرهنگ و تمدن بوده و درگذشته که امکانات و ارتباطات در حداقل ممکن قرار داشت مردان این دیار برای کسب علم و فضل به نجف و شهرهای دور ایران هجرت می‌کردند و منشأ خدمات فراوان می‌شدند که فعالیت حوزه علمیه بردخون به‌ عنوان پایگاه عظیم دینی جنوب استان از این نمونه است.

نامجو زحمتکش افزود : امروز نیز هنرمندان و فرهنگ دوستان این دیار همچون گذشته با جدیت تلاش می‌کنند و رشته‌های شعر و ادب، موسیقی، علوم قرآنی، عکاسی و نمایش باوجود هنرمندان پرتلاش و حمایت مسئولان فعال است.

وی خواستار حمایت و همراهی مسئولان و مردم شد و گفت : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر همراهی خوبی با هنرمندان این دیار داشته اما نیاز به حمایت بیشتر وجدی‌تری وجود دارد که تجهیز و تقویت امکانات تالار مفتون، تأمین تجهیزات خنک‌کننده، امکانات موردنیاز انجمن‌های فرهنگی هنری، تأمین اعتبارات فرهنگی و تقویت زیرساخت‌های لازم در مجتمع فرهنگی هنری و روستاها از خواسته‌های هنرمندان این دیار است.

 

همچنین ببینید

طنین فریاد الله و اکبر

طنین فریاد الله اکبر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گلبانگ الله‌اکبر در آسمان بردخون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس