معماری
خانه / بردخون / اخبار اجتماعی / عاشوری : فتنه گران بدانند این ملت انقلابی نخواهند گذاشت آنها در کشور جولان بدهند

عاشوری : فتنه گران بدانند این ملت انقلابی نخواهند گذاشت آنها در کشور جولان بدهند

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه موقت بردخون در خطبه های این هفته نماز جمعه با سفارش خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ،با تسلیت شهادت امام رضا (ع)، به زندگانی امام هشتم از ولادت تا شهادت اشاره کرد و اظهار داشت: امام هشتم دارای لقب های متعددی از جمله معروف ترین این القاب (رضا) (عالم آل محمد ) (غریب الغرباء) (شمس الشموس) و معین الضعفاء بود .

عاشوری به شخصیت اخلاقی و علمی امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: از خوش اخلاقی امام رضا سخن بسیار گفته اند که همه اینها برای ما درس چگونه زیستن است ،امام رضا جایگاه علمی ویژه ای داشت و به تعبیر اباصلت ،شیوا ترین و دانا ترین مردم به هر زبان و فرهنگی بود .

وی با اشاره به شخصیت سیاسی امام هشتم بیان داشت: ده سال از دوران امامت آن حضرت با حکومت هارون همزمان بود در این ده سال موقعیت مناسبی برای مبارزه علنی و رسمی برای امام رضا (ع) پدید نیامد و بیشتر تلاش سیاسی امام به صورت پنهانی رهبری می شد.

خطیب موقت بردخون ادامه داد: در میان همه حاکمان عباسی مامون چهره ای دیگر داشت ،در برخورد با شیعیان و به ویژه شخص امام رضا (ع) راهی دیگر وارد شد و شیوه ای دیگر را در پیش گرفت.امام جمعه موقت بردخون در خصوص هجرت امام به خراسان گفت: امام رضا (ع) هنگامی که خود را ناچار به سفر یافت در کنار حرم مطهر پیامبر (ص) حضور یافت همه اقوام و نزدیکان خود را فراخواند و فرمود: مرا به حال خود بگذارید ،من از جوار جدم پیامبر (ص) خارج می شوم و در غربت از دنیا خواهم رفت .

عاشوری در ادامه : از حضور مردم در مراسم عزاداری ماه های محرم و صفر قدردانی کرد و گفت: ائمه در راه حفظ ارزشها در برابر دشمنان اسلام ایستادند و تا پای جان از این ارزشها دفاع کردند.خطیب موقت بردخون در خطبه دوم نماز با یاد آوری سالروز تجلیل از شهید تندگویان و تسلیت سالروز شهادت آیت الله دستغیب امام جمعه شیراز به دست منافقین کوردل یاد و خاطره این شهیدان والامقام را گرامی داشت و به روح پاک و مطهرشان درود فرستاد.

امام جمعه موقت بردخون با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت : آنچه که به بهانه ۱۶ آذر بر فراز دانشگا ههای ما اتفاق افتاد و گذشت ومتاسفانه حواشی زیادی را به دنبال داشت این بود که چرا درروز دانشجو حرف هایی زده می شود که دشمن را شاد می کند و ممکن است زمینه ساز فتنه ای دیگر شود ،این حرف ها و این کارها با کدام یک از ارزش های ملی و یا منافع ملی سازگاری دارد که بعضی از افراد با کینه هایی که به دل دارند با شعارهای عوام فریبانه در برابر آرمان های نظام و انقلاب آرایش سیاسی گرفته اند.

ایشان بیان داشت : فتنه گران بدانند که این ملت انقلابی و سربازان ولایت و جوانان با بصیر و پر شور حسینی نخواهند گذاشت فتنه گران در کشور جولان بدهند و بخواهند به مطامع شیطانی خود برسند و اربابان خود را شاد بکنند . عاشوری اضافه کرد: لازم می دانم این طایفه غفلت زده و تشنه ی قدرت را به فرازی از فرمایشات هشدار گونه امام راحل در ۷ شهریور سال ۶۷ متوجه کنیم که فرمودند : دشمنان می دانند از چه راهی باید کشور را به تباهی بکشانند ،آنها می دانند که باید از راه حکومت ،از راه خود دولت ، از راه مجلس و از راه خود اینها این کارها را بکنند و من متاسفم برای افرادی که این همراهی را با دشمنان انقلاب و اسلام دارند .

همچنین ببینید

طنین فریاد الله و اکبر

طنین فریاد الله اکبر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گلبانگ الله‌اکبر در آسمان بردخون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس