معماری
خانه / بردخون / اخبار اجتماعی / چرا موتور سیکلتها در پنجشنبه بازار بردخون ساماندهی نمی شوند ؟!!

چرا موتور سیکلتها در پنجشنبه بازار بردخون ساماندهی نمی شوند ؟!!

به گزارش خبرگزاری بردخون نیوز ، کسبه و بازاریان بخش بردخون در بازار هفتگی (پنج شنبه بازار) در یکی از خیابان‌های شهر بردخون ، به فروش اقلام و اجناس خود می‌پردازند . همانگونه که مدتهاست گفته شده ، چرا نتوانسته‌ایم تا به حال آنچنان که انتظار می‌رود شاهد رشد و شکوفایی آن باشیم؟یک سؤال اساسی است که باید به آن پاسخ مناسبی داده شود.

تردد موتور سیکلت سواران در داخل بازار هفتگی بردخون برای رفت و آمد مردم مشکلاتی را بوجود آورده که امید است مسئولین شهر بردخون در رابطه با برطرف کردن این مشکل چند ساله ی شهروندان ، این بار نگاهی ویژه و کارآمد داشته باشند .

برای ممنوعیت ورود موتور سیکلت سواران به داخل محدوده پنجشنبه بازار بردخون ، می توان پارکینگ ویژه ای اختصاص داد و افراد می توانند از حومه تا ابتدای بازار از موتور سیکلت خود استفاده کنند و در ابتدای بازار پس از پارک کردن در پارکینگ بقیه مسیر را پیاده در بازار بپیمایند . و با این کار می توان تا حد بسیار زیادی به ساماندهی موتورسیکلت ها کمک نمود و به ایمنی بیشتر و ایجاد نظم عمومی و همچنین کاهش خسارات اجتماعی کمک کرد و با اعمال ممنوعیت ورود موتورسیکلت ها در محدوده ی بازار هفتگی و افزایش کنترل پاسگاه بردخون ، ضمن کاهش تردد این  وسایل نقلیه، زمینه افزایش امنیت مردم در بازار را فراهم نمود .

امیدواریم این گزارش که به درخواست عاجزانه چندی از معترضین بردخونی است ، آخرین گزارشی باشد ؛ و موجب برطرف شدن دغدغه مردم بخش بردخون در رابطه با ساماندهی موتور سیکلتها در بازار هفتگی شود .

گزارش اول : 

زنی میانسال : با مشکلات جسمانی ام از روستا هر پنج شنبه برای خرید منزل به پنجشنبه بازار بردخون می آیم . با وجود اینکه با احتیاطی کامل در بازار رفت و آمد میکنم و موتور سواران همچون همیشه و کاملاً آزاد از سر تا ته بازار عبور می کنند ، این هفته در حال خرید بودم که دو موتور سوار در راستای همدیگر در میان جمعیت عبور کردند ، دقایقی نگذشته بود که برای بار دوم همان دو موتور سوار باز هم آمدند و اینبار متاسفانه با من برخورد کردند و اجناسم از دستم بر روی زمین افتاد و پراکنده شد ؛ و بلافاصله با ترس از بازار خارج شدند .

گزارش دوم :

کسبه : من و همسرم برای امرار معاش خود به کار آزاد می پردازیم . خودم بنایی و همسرم دستفروشی می کند . بر طبق روال همیشگی ، هر پنجشنبه خانمم را همراه با اجناسش به بازار می آورم و خود نیز در پی بنایی می روم . چند هفته پیش که همسرم را برای فروش اجناسش به بازار آوردم ، در حال پهن کردن بساط دستفروشی بودیم که یک پسر بچه موتور سوار از پشت به من اصابت کرد و من روی زمین افتادم ؛ با عجله به سمتش می رفتم که با سرعت موتور را روشن و فرار کرد .

گزارش سوم :

جوان بردخونی : چند مدت پیش خانه ی یکی از دوستانم رفته بودم ؛ بعد از حرف های دوستانه که داشتیم ، شنیدم که تصویری از خواهرم را که در پنجشنبه بازار در حال خرید همراه با مادرم بوده ، در گوشی یکی از دوستانش دیده شده .

بعد از پیگیری های بیشتر ، فهمیدیم که این عکس در حالت موتور سواری در بازار (که هیچ شکی در آن نیست )گرفته شده است . شاید این چنین کارها در برنامه همیشگی آنها بوده و نوامیس دیگران سوژه عکسهای هر هفته این افراد باشد !. جواب عوامل ناموسی را چه کسی خواهد داد ؟!

گزارش چهارم :

زنی فقیر : شوهرم از کارافتاده می باشد ؛ خود نیز پنج شنبه ها را برای خرید منزل به بازار می روم . سال گذشته ، با برخورد یک موتور سوار با مادر پیرم در پنجشنبه بازار بردخون ، باعث شکستگی پای مادرم شد و موتور سوار ادعا میکرد مادرم که در حال خرید بود مقصر این تصادف است و در نهایت با نبود حضور پاسگاه در بازار ، بعضی از مردم این پیر زن را مقصر دانستند . امسال هم نزدیک بود همان حادثه برای خود من رخ بدهد . و اگر نقصی در بدن من بوجود می آمد ، چه کسی جوابگوی مخارج زندگیمان بود ؟! خواستم به پاسگاه بروم ، اما گمان بردم کسی حرفم را جدی نمیگیرد .

حال با وضعیت نابسامانی پنج شنبه بازار بردخون ، و نارضایتی مردمی که برای خرید و فروش به این بازار می آیند ، کدامیک از مسئولین حاظر به پاسخ و پیگیری هستند ؟

همچنین ببینید

طنین فریاد الله و اکبر

طنین فریاد الله اکبر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گلبانگ الله‌اکبر در آسمان بردخون …

۴ دیدگاه

  1. این فریادها به جایی نمیرسه تا وقتی که اتفاقی برای خودشون نیفتاده . وگرنه تا الان اهمیت داده بودن

  2. هاااا.. دستت درد نکنه

  3. بیکار هسیا . خخخخخ
    آزادی از جوونا نباید بگیرن .همیطور خوبن

  4. این پنجشنبه هم پاسگاه نبود
    بیخیالش شو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس